Globalisme som fascisme?
Jan Hårstad
Da Coudenhove-Kalergi ble intervjuet av erklært fascistisk filosof Julius Evola i mellomkrigstida, ga han uttrykk for at hans Pan-Europeiske bevegelse så mange ting i Mussolinis Italia de ville ta med seg i Europas Forente Stater. (Se Counter-Currents)

Victoria Nuland
Vi hadde da den situasjonen ved nazikuppet i Ukraina at sjefen for det, Victoria Nuland, sa at USA hadde brukt 5 milliarder dollar på å utvikle det. Og det ble også kjent fra kuppdagene i Kiev at veteraner fra den israelske hæren deltok som bakspillere. Likeledes at enkelte jødiske oligarker finansierte Banderist-nazister.
Det var på bakgrunn av denne utviklingen og denne informasjonen at Wayne Madsen på Strategic culture skrev en artikkel hvor han hevdet at siden Ukraina siden tidenes morgen har vært et jødisk kjerneområde, var man nå i Israel sugen på å bygge en statspartner i Kiev.
En sentral oppfatning blant det som kalles «konspirasjonsmiljø» har vært at Israel skulle være ett av de helt sentrale lederstatene i the New World Order. Jeg har lenge drøyd med å gi min tilslutning til dette synspunktet, men etter å ha lest meg opp på det brazilianske valget, tror jeg faktisk dette er riktig.

Barsils nyvalgte president Jair Bolsonaro
Det man innen globaliseringsapparatene har vært bekymret for var om Russland og Kina skulle klare å skaffe seg allierte i Latin-Amerika, og helt åpenbart er det at Israel og USA, dvs Mossad og CIA i flere år har jobbet med å få fram sine allierte i de sentrale statene der.
Vi leser da at den nye bossen i Brazil, Bolsonaro, bokstavelig har bygget seg opp på en allianse med Israel, og naturligvis med USA også – ingen motsetning her. I praksis betyr det mediakontroll da verdensmedia i stort er kontrollert av disse to statenes folk. Og det er også all grunn til å tro at finansiering av valgkampen kommer derifra, for det aller første Bolsonaro melder er at han tar sitt første utenlandsbesøk til Israel – for å takke, naturligvis.
For hva melder han som hastesaker? Jo at PLOs diplomatiske kontor i Brazil skal nedlegges eller krympes, at Brazil flytter ambassaden fra Tel Aviv til Jerusalem og slenger foraktelig med leppa om palestinere som et terroristisk folk som må behandles deretter.
Og administrasjonen hans fylles opp med generaler i alle nøkkelposisjoner og Israels offisielle er nå om dagen over seg av glede: helt åpenbart har det oppstått en ny akse i verdenspolitikken:
zionistiske Brazil og zionistiske Israel.

Forbundsrepublikken Brasil er Sør-Amerikas største stat, og den femte største i verden, både i folketall og i areal.
Det er et jordskjelv: Brazil med 210 millioner innbyggere, den 8 største økonomien i verden.
Netanyahu melder at han vil være på plass i Brazil den 1. januar 2019 når Bolsonaro skal innsettes.
For meg ser det ut som om dette blir en ny versjon av CIAs «Operation Condor» som terroriserte fagforeningsfolk og radikale helt fra 1968-1989. At Colombia nå blir partner til det globale Nato, passer inn i bildet, at USA får overtatt Alacantara rakettbase i Brazil likeså, og at et fattig Cuba skal bruke 50 millioner dollar på forsvaret – det siste er nå forståelig.
En sentral uenighet mellom Vladimir Jabotinsky (Union of Zionists-Revisionists,1925) og Chaim Weissman var at den første ville være mer åpen om den politikken de førte, mens mainstream zionist Weissman ville arbeide i skyggene og skjære i tynne skiver. Det skulle ikke syns det de drev på med.
Hvis vi nå ser på hele verdensbrettet er det ikke tvil om at Israel og den zionistiske bevegelsen nå er iferd med å etablere seg som en sentral faktor i verdenspolitikken.
Den som måtte være i tvil om dette må studere alliansen mellom det militærstyrte Bolsonaro-regimet og Netanyahus Israel.
(Daniel Kupfert Heller: Jabotinskys Children,2017)
1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 355 ganger.
2 Kommentarer
Meget bra Hårstad og en stor takk.
«En sentral oppfatning blant det som kalles «konspirasjonsmiljø» har vært at Israel skulle være ett av de helt sentrale lederstatene i the New World Order».
For meg personlig så forsto jeg dette i kjølevannet av 9/11 (min egen etterforsking) hvor jeg innså hvor mye «arbeid» som var lagt til grunn kun for å opprette den jødiske staten. Den historien inneholder mye rart og ekstreme hendelser som f.eks at zionistene og nazistene samarbeidet på høyt plan hvor til og med mynter er laget med stjernen til Rothschild & Co, (stjernen folket tror er Davidstjernen) og Swastika. https://riversong.files.wordpress.com/2014/08/coin.jpg Motparten til dem igjen var de jødiske kommunistene som ledet Sovjet som egentlig var finansiert av de jødiske bankfamiliene i USA og Europa. Ok, dette er en meget kort versjon av datidens spill og den er direkte overførbart til dagens spill hvor fiendebilde er lagt og narrativet er like falsk da som nå. Det kan se ut som verden vil bedras da det er enklere enn sannheten, men mange millioner er blitt drept på bakgrunn av disse spillene.
Alle statsledere, motstandsgrupper, medier osv som unngår det zionistiske spørsmålet er en kontrollert gruppering. Det er helt umulig å diskutere mange ting som innvandring, globalisme, klimabløffen, gjeld, alle krigene etter 9/11 og verdenskrigene osv uten å komme bort i jødene/zionistene da dem står bak dem. Derfor driver f.eks Resett (zionistiske medier) kun med beskrivelsene av symptomene og aldri om sykdommen dvs årsakssammenheng, årsaksanalyse og årsaksforklaring. Da som nå så sitter dem på begge sidene av konfliktene.
“Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me. Fool me three times, shame on both of us.”― Stephen King
«Det er et jordskjelv: Brazil med 210 millioner innbyggere, den 8 største økonomien i verden.»
Kan det forsøksvise økonomiske alternativet/trusselen i forhold til FED samlet gjennom BRICS-landene ( Brasil, Russland, India, China, Sør-Afrika) ha en betydning her?