Hvis dette intervjuet under er korrekt bekrefter det i så fall at det militære angrepet den 14. april på Syria var grunnløst – ved siden av at det var helt i strid med folkeretten. Og hvor er alle de skadete og drepte?
I dag opererer vi med to forskjellige virkeligheter. Den vestlige og den som russiske medier beskriver. Den vestlige kaller sin virkelighet for verdensopinionen, men da utelater en at verdensopinionen befinner seg i Asia, Afrika og Latin-Amerika – ikke minst i land som India og Kina. Særlig i sistenevnte land oppfattes nok virkeligheten annerledes enn i USA og Vest-Europa. Og der bor det dessuten flere mennesker enn i den vestlige «verdensopinionen». Så hvis flertallet bestemmer hva som er korrekt virkelighet – hva er da rett?
Menneskene i vårt land er dopet av medienes selektive informasjonsstrøm. Men åpner en opp for en alternativ forståelse risikerer en å bli gal, for da faller hele vår trygge virkelighet sammen. Hvis vi ikke kan tro på det vi blir servert går vår verdensoppfatning i oppløsning. Og da er psykosen eller en smertelig erkjennelse alternativet. Det unngår vi så lenge som mulig. For mange er det faktisk bedre å leve i en livsløgn så lenge det går.
Knut Lindtner

Gutten som intervjues, Hassan Diab. sitter i front.
Iscenesatt lidelse?
Intervju med gutt i Douma på video reiser enda flere spørsmål om «kjemisk angrep».
Gutten, som blir framstilt som et «offer» i en video som omhandler det angivelige kjemiske angrepet i Douma, har sagt til et russisk TV-team at han ble anbefalt å gå til et sykehus hvor han ble «dratt inn» og noen folk begynte å pøse vann over hodet hans.
Panikk, redsel, skrikende voksne og skremte barn kjennetegnet de påståtte opptakene av det som fulgte det angivelige kjemiske angrepet i Østre-Ghouta by. Videoen har sirkulert i mainstream media siden 07 april etter å ha blitt postet av den såkalte «Douma Revolution group».
Gruppa, er en av de organisasjonene, sammen med de notoriske rebell-linkede Hvite Hjelmene, som har anklaget regjeringsstyrker for å være de som stod bak det rapporterte kjemiske angrepet.
En av de sentrale «skuespillerne» i disse opptakene er en gjennomvåt gutt, som man kan se bli dynket med vann av folk som påberoper seg å være «redningsarbeidere». Det er ikke gjort rede for om de er leger fra sykehuset, menneskerettighetsaktivister, eller aktivister fra De Hvite Hjelmene. Sistnevnte pleier som oftest å lage slike videoer som de sender ut til nyhetsbyråer, inkludert Reuters.
Den russiske tv-stasjonen VGTRK sier at de har funnet gutten i videoen. Han ser ut til å være 11 år gamle Hassan Diab. Hans historie er forskjellig fra den som blir presentert av aktivistene og senere sendt ut som propaganda av mainstream-media. Han oppholdt seg i kjelleren sammen med sin mor, som sier de hadde gått tom for mat. De hørte så noe rabalder utenfor.
«Noen ropte til oss at vi måtte gå til sykehuset, så vi gikk dit. Da jeg kom inn ble jeg grepet tak i av noen folk som startet med å pøse vann over hodet mitt,» sa han til Evgeny Poddubny, en russisk krigskorrespondent fra TV-selskapet VGTRK. Hassan bekreftet at han var gutten i videoen, og ble veldig skremt da hele situasjonen gikk opp for ham. Han er nå i helt fin form og viser ingen tegn til symptomer på å ha vært eksponert for noe kjemisk gassangrep to uker tidligere.

Journalisten som intervjuet gutten, Evgeny Poddubny, til venstre.
Han ble omsider funnet av sin far som sier han ikke har hørt om noe kjemisk angrep denne dagen. «Jeg dro til sykehuset, gikk opp trappene, og fant min kone og barn. Jeg spurte dem om hva som hadde skjedd. De sa at folk utenfor hadde gjort anskrik om en slags uvanlig lukt og bedt dem om å dra til hospitalet. Der fikk barna kaker og dadler», sa han.
En fra helsepersonellet, som angivelig var på jobb da dette skjedde, sa at han var overrasket over den plutselige tilstrømningen av folk. «Noen andre kom hit og begynte å helle vann over folk. De sa: [kjemisk angrep….kjemisk angrep]. Vi så ikke symptomer eller spor som skulle tilsi noe kjemisk angrep », la han til. Derimot sa at det var mange som slet med pusteproblemer og at dette kom som en følge av støv fra den nylige bombingen av byen.
Innspill på sosiale medier og De hvite hjelmenes rapporter var nok for USA, UK og Frankrike til å sette i gang en serie angrep på Syria den 14 april. Annonseringen av angrepene kom timer før teamet til Organisasjonen for forbud mot kjemiske våpen (OPCW) var ventet å ankomme Douma for å kartlegge om kjemiske våpen hadde blitt anvendt her.
Oversatt av: J Bjoerkmo
https://www.rt.com/news/424563-douma-boy-chemical-video/
1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 1 512 ganger.
1 Kommentar
«Menneskene i vårt land er dopet av medienes selektive informasjonsstrøm. Men åpner en opp for en alternativ forståelse risikerer en å bli gal, for da faller hele vår trygge virkelighet sammen. Hvis vi ikke kan tro på det vi blir servert går vår verdensoppfatning i oppløsning. Og da er psykosen eller en smertelig erkjennelse alternativet. Det unngår vi så lenge som mulig. For mange er det faktisk bedre å leve i en livsløgn så lenge det går.»
Litt på siden, men relvant i forhold til gassløgner :
http://www.jostemikk.com/det-m-jo-skrives-gassingen-av-mennesker-i-auschwitz-var-en-umulighet-slik-det-blir-beskrevet/