Det nordiske NATO
Jan Hårstad
Lørdag 18 august 2018 ankom det italienske militære lasteskipet Capucine til Åndalsnes med soldater og krigsmateriell. Operasjon Trident Junture er dermed i gang, men legg merke til følgende: sånt interesserer ikke de såkalte Anti-Nato partiene på «venstresida». Det er bare noe verbalt hokuspokus i programmet laget for imagebygging.

Patriot Missil Batteriet som Sverige skal kjøpe av USA
Det andre disse vaser om er et nordisk forsvarssamarbeid, men fakta er at både Finland og Sverige har gravd seg dypt ned i krigsforberedelsene mot Russland og må betraktes som fullgode Nato-medlemmer i praksis.
Sverige sender 2500 soldater til Trident Juncture og i likhet med alle andre ruster de opp. 300 milliarder svenske kronor hvert år fram til 2020, Raytheons Patriot missiler kjøpes for 1,13 milliarder dollar.
Finland kjøper israelske raketter og krigsmateriell.
For Norge kommer utgiftene for Nato-øvelsen på 750 millioner kroner anslagsvis, men Norges Offisersforbund ved Torbjørn Bongo har blitt veldig inspirert av president Trumps utpressing av Nato-statene og går også inn for en militærøkonomisk økning til 4% av BNP.
Den overlegent største deltaker i Trident er tyske Bundeswehr som stiller med 8000 soldater, 100 tanks, til sammen 2000 kjøretøyer. Samtidig som øvelsen i Norge pågår, kommer i september Rapid Trident i Ukraina.Her deltar 14 land med 2300 soldater.
Angrepet på Russland vil komme på en front som strekker seg fra Georgia i Kaukasus til Norge på Kola/Murmansk.

Er en allianse mellom disse mulig i dag?
Den harde økonomiske krigføringen som USA fører mot en rekke stater, også tradisjonelle allierte i Europa, kan få uventede konsekvenser som ligger utenfor Trump-administrasjonens fantasi.
Marerittet sett fra USA er om Berlin inngår en allianse med Moskva.
Det var noe Bismarck jobbet med ved den tyske statens fødsel, vi fikk Rapallo-avtalen i 1922 som førte Reichswehr og Røde Armeen til hemmelig samarbeid. Og vi fikk Molotov-Ribbentrop pakten i 1939 som varte i 22 måneder før Operasjon Barbarossa braket løs.
Det er anslått at Tyskland på grunn av de amerikansk ledete sanksjonene har mistet en halv million arbeidsplasser for tyske firmaer i Russland og Tyskland.
Tyskland kan rett og slett ikke leve med et slik diktat og vær forberedt på store omkalfatringer i verdens maktbalanse. Kanzler Merkel snakker nå ukentlig med alle USAs rivaler og fiender: Kina, Japan, Tyrkia, Iran og Russland.
Samtidig melder John Bolton på besøk i Israel at Iran står øverst på lista over stater som USA skal ta ut. «Iran Action Group» ledet av en Brian Hook driver nå å bygger krigsalliansen mot Iran og naturligvis vil de forsøke å mobilisere hele Nato om mulig.

John Bolton er med på å forberede en krig mot Iran
Men er dette mulig?
Det vet vi ikke. Det vi vet er at idiotiet til USA har drevet Tyrkia inn i den euroasiatiske blokken ledet av Kina/Russland og Tyskland er på plass for å pleie sin urgamle allianse med Tyrkia som stammer fra Atatürks tid og lenger enda.
Det tyske utenriksdepartementets tenketank, DGAP, venter at USA-Action Group slår til mot Iran i nær framtid.
Det eneste vi kan slå fast med stor sikkerhet er at her blir det store kriger og at Norge har gjort seg til en angreps og frontstat for det nye Barbarossa nr. 2.
Ingenting av dette interesserer «venstresidene» med deres anti-Nato program.
Kanskje de må ha blod i nærområdene før de våkner opp?
1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 638 ganger.
10 Kommentarer
Iran er mest sannsynligvis neste på listen deres, men jeg tror at dem blir ikke angrepet før eller like ved at Stor-Israel er en realitet. Det handler om at Israel som USA trenger fiender og for å bygge Stor-Israel så trenger dem en sterk fiende i Midtøsten. Denne rollen er tiltenkt Iran og hva har Iran og Saudi arabia til felles? Jo, lederskapet er zionistisk mens store deler av deres befolkninger er ikke det.
Det som har gått de fleste forbi er at den samme gruppen som står bak 9/11, 22 juli, krigene og masseinvasjonene, multikulturen, globaliseringen osv kontrollerer ikke bare London, Washington, Paris og Berlin, men også Moskva, Ankara, og Beijing. Den beste måten å kontrollere opposisjonen er å være den. Dem styrer også alle sentralbankene underlagt BIS og selvsagt MSM og MSAM. Derfor vil det aldri komme noen reell motstand dvs nasjonalstater mot globalistene, men kun krampetrekninger, tomme ord og litt sabelristing for å temme deler av befolkningene, mens andre deler av befolkningene vil gjøre opprør, her kommer inn Doc, Resett, Breitbart, Pegida, ymse defence league, Alex Jones, Pat Condell, Stephan molyneux osv osv.
Poenget er bare uansett hvordan de store brikkene ser ut på brettet så vil aldri «målene» være i fare. Sannsynligheten for at det blir krig i Norge er lik 0. Sannsynligheten til sosial uro og borgerkrig lignende tilstander er derimot stor. Man må huske at de zionistiske psykopatene som styrer og eier verden er ikke sinnssyke, men er høyst oppegående og er ikke interessert å miste eiendeler eller alle deres nettverk som utgjør det internasjonale systemet. NATO, FN, IMF, Verdensbanken, BIS, BRICS, osv er deler av systemet. Nasjonale systemer er også en del av systemet. Det måtte 2 verdenskriger mm til for å lage den, da verden så helt annerledes ut hvor makten og verdiene var fordelt på mange mennesker, titler og selskaper.
Denne sentraliseringen av makt, verdier og lover har pågått i over 300 år. Man skulle tro at mennesker var smart nok til å gjennomskue dem da alt jeg skriver kan dokumenteres og spesielt når det kommer til økonomi. Men nei, de få som kommer med noe fornuftig om gruppen jøder/zionister er ofte tullinger og betalte tullinger hvor dem kan kritisere at sentralbankene, bankene og media er underlagt dem, men i samme åndedrag blander inn flat jord, shape shifting reptilians, og fandens oldemor.
Jeg skjønner hvorfor du henviser ofte til «venstresiden» da den som alt annet er snudd opp ned i forhold til hva du var vant med. Eric Arthur Blair (George Orwell) var en jøde med tilgang til de innerste kretsene skrev; “The most effective way to destroy people is to deny and obliterate their own understanding of their history.” og «War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength». Hva annet skrev han? jo; «Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past». og «Power is not a means, it is an end. One does not establish a dictatorship in order to safeguard a revolution; one makes the revolution in order to establish the dictatorship».
Han skrev mye annet som f.eks om nytale og det å dobbeltenke hvor samfunnet skal bli til et kaldt og kynisk samfunn hvor kjernefamiliene skal «angripes» og sex mellom mennesker skal være kald og uforpliktende og aller helst kun for å lage mer «kveg». Verden er delt inn i store blokker hvor alliansene skifter fort hvor man vet egentlig aldri sannheten om hvem som angriper hvem, det er opp til Sannhetsministeriet å avgjøre. Høres kjent ut?! Anbefaler alle å lese boken 1984, eventuelt på nytt, med en tanke i hodet; Boken 1984 var skrevet i 1948 hvor han kun byttet om tallene, han beskrev samtiden etter at de «gode» vant krigen og hva som ligger i kortene for fremtiden. I dag så tror de som er «våken» at eliten bruker 1984 som en slags mal i dag uten å forstå at systemene var allerede innført i 1948, og det startet faktisk enda tidligere.
De av dere som venter på at høyre eller venstre skal hjelpe dere venter forgjeves. Det samme gjelder alle dere har hørt om i MSM og MSAM. De siste nevnte er liksom i krig mot hverandre og hvem som «eier» sannheten/fakta, men er to hoder av samme troll og lever i en symbiose hvor ingen av dem nevner eller avslører noe eller noen som er farlig for dem, eierne og målene. Det er meget synd å si det, men zionistene som driver med Sosial manipulering (engelsk social engineering) har full kontroll. Alle som «slåss» mot systemet på en eller annet måte eller har en fanesak har tatt et forhåndsvalgt kampsak laget av «systemet». Det er en av hovedgrunnene for at vi kommer ingen vei, men heller går tilbake.
nomad;
Igjen en mildt sagt ‘tankevekkende’ kommentar re. status quo! . . . . . . .
It’s not what you look at that matters; it’s what you see.
Henry David Thoreau
hei, Nomad!
Hvem stod bak 22. juli? bare fascisten Breivik? dette må du utdype.
«(George Orwell) var en jøde»
Verken Orwells far eller mor var av jødisk avstamming, så hva baserer du dette på?
Er det kjøpt klimakvoter for alt dette forbruket/utslippet;
– er det ikke klimakrisen som er trusselbildet?
Meget godt innlegg og gode kommentarer. Norge har ikke noe å frykte fra Russland så lenge vi ikke har noen stor russisk befolkning slik som Ukraina og Krim.
Men Norge har en stor og raskt økende muslimsk befolkning. Om her kommer krigen mot Iran inn i bildet. Saudi Arabia har finansiert mye av moske bygging og oppmarsj prosjektet i Europa og ønsker avkastning på pengene. Over 90 % av muslimene i Europa er sunnimuslimer. Og Saudi Arabia kan få uttelling for sine imperialistiske investeringer og Israel kan få hevn over Europa (riktignok i 5 eller 7 ledd) men hevn allikevel. Her kan Saudi Arabia og Israel slå 2 fluer i samme smekk om ca 15 år. Den ene makt over Europa den andre hevn.
Russland støtter den svakeste part Iran. Israel ønsker krig mot Iran det samme gjør Saudi Arabia og USA følger med på laget med handelsrestriksjoner for å svekke Russland og Iran.
Hvis Russland og Iran skulle vinne krigen mot forventning har Norge og Europa ingenting å frykte fordi den russiske og shiamuslimske befolkningen i Europa er så liten.
Hvis Saudi Arabia og Israel skulle vinne med USA i ryggen er Europa og Norge ferdig.
Når Russland angrep Sovjetunion bejublet den tysktalende befolkningen ankomsten av SS og Wehrmacht etterhvert som de rykket fram østover. Det samme vil sunnimuslimene gjøre i Europa.
De siste setningene er meningsløse. Det skulle vært: Når Tyskland angrep Sovjetunion bejublet den tysktalende befolkningen ankomsten av SS og Wehrmacht etter hvert som de rykket frem østover. Det samme vil sunnimuslimene gjøre i Europa.
Det er også et annet scenario som er sannsynlig. Det er at sunnimuslimer og shiamuslimer går sammen og avslutter den 1400 år gamle krigen seg i mellom og angriper Europa i stedet. Det er 57 muslimske land og ca. 3 milliarder muslimer i verden. Europa har ikke en sjans. Det trenges bare noen flere muslimer i Europa og seieren er sikret. Europa ba om angrepet og vil få det.
Trusselbilder kan man alltid regissere. Enten det er via Nato, eller med klimakrise, «surt» hav, » økonomikrise, eldrebølge….
Hvordan kan en nasjon beskytte seg mot dette?
Jo, ved å opptre som folk og ikke angripe andre land, men heller bygge velstand i egen nasjon, med egne arbeidskrefter og eget folk, etter egne velferdsmål, med nasjonen egne bærekraftige resurser. Og ved å ta hånd om egne byttemidler uavhengig av bakmennene i FED. I samarbeid med andre FRIE nasjoner.
Hvis man ser på verden i dag og i går, angriper ikke frie nasjoner andre nasjoner, hvis det ikke er som en del av et politisk spill. – Nå iscenesatt av bakmennene i USA/Israel, der Norge (norske politikere) ser ut til å trives med å være pudler under his masters voice, og dermed ofrer norsk frihet.
Norge blir ikke angrepet hvis vi opptrer redlig. Vi hadde ikke blitt det i 1939, og vi vil ikke bli angrepet i dag eller i morgen, hvis vi lar være å spille på lag med overgripere og de som vil beholde verdenskontrollen.
Så spørs det om vi vil være frie og ha tro på egne krefter.
/…hvor viktig NATO-kreftene i politikk, media og militærvesenet mener manipulasjon av folkemeningen er. Dermed blir sannheten militærets første offer, lenge før et krigsutbrudd.
….Men dette er allerede et element av strategisk kommunikasjon. Strategisk kommunikasjon bruker eller misbruker argumenter for å skape en ønsket oppfatning hos mottageren. /
https://midtifleisen.wordpress.com/2018/08/23/natos-strategiske-kommunikasjon-som-hjernevask/