Frankrike dirigerer drap på franske IS-krigere
Denne artikkelen er hentet fra VoltaireNet
Artikkelen den viser til er skrevet av Tamer El-Ghobashy og Maria Abi-Habib.
I følge Wall Street Journal har Frankrike og Belgia, iallfall i de siste sju månedene, inngått kontrakter med tredjeparter om å myrde noen av deres nasjonale borgere som har sluttet seg til IS.
Avisen påstår at Paris og Brüssel har skaffet Bagdad lister over «prioriterte» mål. Skjebnen til de som står på listene er følgende: De vil enten bli arrestert av den irakiske hæren, og i så tilfelle bli dømt til døden og henrettet, eller de vil bli drept i kamp.

Dette er angivelig franske jihadister. De skal nå avrettes og ikke få anledning å returnere.
Offisielt har verken Frankrike eller Belgia innført dødsstraff, heller ingen andre europeiske stater.
I Irak opererer franske spesialstyrker på vegne av Paris og Brüssel. De er forkledt som irakiske soldater, og bruker kjøretøyer med den irakiske hærens emblemer. Deres virkelige identitet er skjult. De går inn i sykehus og likhus og tar DNA-prøver fra pasienter og lik av franske og belgiske borgere som er ute av kamp, og sammenlikner dem med sine DNA-databaser. På den måten holder de listene sine up-to-date.
Oversatt av Ingunn Kvil Gamst
Bilder/tekst: Knut Lindtner
1 har lest innlegget i dag.
Innlegget er lest totalt 208 ganger.
Ingen kommentarer